Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

cewnikowanie
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: cewnikowanie

cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #1

Cewnik urologiczny jest cienką rurką z tworzywa sztucznego wprowadzaną do pęcherza w celu odprowadzenia moczu. Cewnik jest używany w sytuacjach, kiedy jest utrudniony naturalny odpływ moczu. Cewnikowanie pęcherza jest również częścią niektórych badań diagnostycznych np. cystometria (urodynamika), cystografia.

Rozmiar cewnika (Ch) określa jego obwód w milimetrach. Stąd średnica cewnika wynosi około 0,32*Ch. Długość cewników dla mężczyzn wynosi 400 mm, dla kobiet 180 mm.

Ze względu na budowę i przeznaczenie cewniki wkładane do pęcherza przez cewkę moczową dzieli się na kilka typów:

* cewnik Nelatona
* cewnik Foleya
* cewnik Couvelaira
* cewnik Tiemanna
* cewnik Malecota
* cewnik Pezzera
* cewnik Dufoura z balonem.
* cewnik latex
wkładanie cewnika powoduje u faceta podniecie...
Czy ma ktoś pytania na temat cewnikowania lub cewników ?
  • PAMELATV

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #2

Cewnikowanie powoduje podniecenie mężczyzny,ale czy nie powoduje bólu?
  • lizostopek
  • Expert
  • Punkty: 1044
  • Oklaski: 3
  • Honor Medal
  • Autor

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #3

nie zdecydowanie nie jeżeli jesteś do tego przygotowany i masz go dobrze wkładany wtedy mój drogi nie boli
  • PAMELATV

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #4

Och tak pamelko tv jestes piekna i madra a doswiadczenie w BDSM to 1 klasa .Pozdrawiam twoja PANI MANIA
  • Dr.M

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #5

Cieszę się razem z DR. M że ma tak bardzo dobrze wykfalifikowany personel który zna się na rzeczy. Fakt jest faktem że jeszcze nigdy nie doznałem cewnikowania ale myślę że w przyszłości chętnie skorzystam z takej formy podniecenia jeżeli oczywiście ty Pamelko TV wraz z Panią M się tym zajmiesz , bo odać swe ciało do tortur to tylko dla wykfalifikowanych Pań.
  • niewolnikp
  • Platinum
  • Punkty: 43
  • Oklaski: 5

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #6

Dziękuje Dr.M pani jest również mądrą kobietą ale nie zapominajmy że pani jest bardziej profesjonalna odemnie i jeszcze się u pani uczę a ty niewolnikp chętnie z panią Dr.M wykonam taką zabawę specjalnie dla ciebie:P
  • PAMELATV

O:cewnikowanie 5 lata, 2 mies. temu #7

Serdeczne dzięki Pamelko myślę że to nastąpi już niebawem ponieważ zamierzam odwiedzić wasze Studio. Pozdrawiam Serdecznie
  • niewolnikp
  • Platinum
  • Punkty: 43
  • Oklaski: 5

O:cewnikowanie 5 lata, 1 miesiąc temu #8

hmm a jakie sa roznice miedzy tymi cewnikami??
  • twister39
  • Expert
  • Punkty: 766
  • Oklaski: 1
  • Honor Medal

O:cewnikowanie 5 lata, 1 miesiąc temu #9

takie są różnice ponieważ każdy cewnik(nelaton) ma swój rozmiar,grubość i długość i zależy od rozmiaru penisa i w jakim celu go zastosować
  • PAMELATV

O:cewnikowanie 5 lata, 1 miesiąc temu #10

Dziekuje Pani za odpowiedz i Pozdrawiam
  • twister39
  • Expert
  • Punkty: 766
  • Honor Medal

O:cewnikowanie 5 lata, 1 miesiąc temu #11

No , a jaki jest najmniejszy rozmiar cewnika ? Ja jestem starszy facet i mysle ze powinienem juz najmniejszy rozmiar zastosowac no nie ?
  • sikopij
  • Platinum
  • Punkty: 1368
  • Oklaski: 100
  • Honor Medal

O:cewnikowanie 4 lata, 9 mies. temu #12

sikopij napisał:
No , a jaki jest najmniejszy rozmiar cewnika ? Ja jestem starszy facet i mysle ze powinienem juz najmniejszy rozmiar zastosowac no nie ?

dla ciebie powinien być dobry 18 lub 16
pamiętaj że nie powinno się wkładać cewnika na szybko i bez nawilżacza bo może zaszkodzić i boleć poprosił mnie kiedyś mój gość abym mu na szybko gwałtownie i bele jak włożyła cewnik ok ja to zrobiłam ale jak ciekła mu krew z kutasa to już się tym nie interesowałam porostu został przerwany nerw to nic grożnego ale widok nie ładny skoro on tak lubiał to tak dostał
cewnik_rusch_s-20091215.jpg
  • Pamellatv

O:cewnikowanie 4 lata, 1 miesiąc temu #13

[b]zabawa cewnikiem jest moja ulubiona zabawa. Chetnie wymienie swoje doswiadczenia a moze i fotki[/b] Pozdrawiam wszystkich milosnikow tej zabawy
  • adach33
  • Fresh
  • Punkty: 41
  • Oklaski: 2

O:cewnikowanie 4 lata temu #14

Ostatnie tez odkrylem uroki zabawy cewnikiem. Nie mam jeszcze wielkiego doswiadczenia ale z przyjemnoscia je zdobywam. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
  • adach33
  • Fresh

Odp: cewnikowanie 3 lata, 8 mies. temu #15

MANIU MOJE ty kochanie pamiętasz jak bawiliśmy się w cewnikowanie może to powtóżymy co?
  • STÓPOLIZ44

Odp: cewnikowanie 3 lata, 8 mies. temu #16

żaden problem możemy się tak pobawić jareczku:cheer:
  • Dr.M

Odp: cewnikowanie 3 lata, 8 mies. temu #17

A KIEDY byś chciała tak się zabawić ze mną kochanie ty moje największe na tym zajebanym globie?
  • STÓPOLIZ44

Odp: cewnikowanie 3 lata, 8 mies. temu #18

jak będziesz mieć forsę dla mnie
  • Dr.M

Odp: cewnikowanie 3 lata temu #19

Witam. I to jest temat, który mnie najbardziej interesuje, i bardzo się cieszę, że i na tym forum mogłem go znaleźć.
Jeżeli oczywiście można to pozwolę sobie napisać o moich zabawach z cewnikiem i skąd w ogóle u mnie taka fascynacja cewnikowaniem.
Wiadomo temat cewnikowanianie w formie fetyszu- odczuwania przy tym formy przyjemności nie jest dla wszystkich akceptowalny, ale o gustach i guścikach raczej się nie dyskutuje.
Jak wspomniałem wcześniej u mnie poczatkowa faza interesowania cewnikowaniem rozpoczęła się nie winnie, od przypadkowych wizyt w szpitalach czy to u moich bliskich czy znajomych.
Widząc pacjentów z woreczkami przy łóżkach zacząłem się zastanawiać o co w tym chodzi jest worek jest jakaś tam rurka i wchodzi to do męskich lub żeńskich narządów, ale nie wiedziałem co jest grane z tym dalej jak się to je.
I z pomocą przyszedł oczywiście internet, wpisałem hasełko cewnikowanie i pojawiły się różne ciekawe informacje, a później to już tylko ciekawość jak by tu spróbować na sobie.
Troszkę się bałem pierwszy raz, ale spróbowałem i już następne kolejne cewnikowania to już jest rutyna jak u wykwalifikowanego lekarza lub pielęgniarza.
Osobiście używam cewnika foleya w rozm 16, bo ten najlepiej pasuje mi do mojego wacka:laugh: oraz używam też worków do zbiórki moczu doczepianych do nogi.
Ponieważ lubię też chodzić zacewnikowany dłużej dlatego używam worków do zbiórki moczu, pozwala mi to na żadsze zaglądanie do kibelka-wc.
Pewnie ktoś zapyta po co zdrowemu człowiekowi cewnik, już odpowiadam zacewnikowanie daje mi ogromne poczucie przyjemności, odczuwam przy tym ogromne podniecenie wewnętrzne, mając cewnik wewnątrz penisa nie odczuwam potrzeby masturbacji.
Ponieważ sam cewnik daje mi tę przyjemność masując mi cewkę od wewnątrz.
Jeżeli lubi ktoś cewnikowanie podobną zabawę i chciałby ze mną wymienić poglądy w tym temacie, to zapraszam tu na forum lub na privka, chętnie porozmawiam.
Pozdrawiam:)
  • bobik4
  • Fresh
  • Punkty: 48

Odp: cewnikowanie 3 lata temu #20

Czy czułeś ból podczas tego zabiegu?
  • grzesio_switch

Odp: cewnikowanie 3 lata temu #21

Witaj grzesio_switch. Sorki, że tak późno Tobie odpowiadam, ale nie mogłem nic pisać na forum nie wiem jaka była tego przyczyna, dziś jest ok. więc to wykorzystam i już odpowiadam.
Czy czułem jakiś ból ?, nie ból to nie był przy pierwszym cewnikowaniu, może takie dziwne uczucie jak cewnik przechodził przez zwieracz to było troszkę nie przyjemne, ale nie było to bolesne.
W trakcie jak się ma cewnik w sobie i jest on tam dłużej uciążliwe bywają mimowolne skurcze pęcherza, i ewentualne przecieki, które jak wiadomo podczas cewnikowania się zdarzają, ale tak ogólnie to jest bardzo przyjemnie jak dla mnie jak go mam w sobie.
Pozdrawiam bobik4.
  • bobik4
  • Fresh
  • Punkty: 48
Ostatnio zmieniany: 3 lata temu przez bobik4.

Odp: cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #22

cewnikowanie to moja ulubiona zabawa a to jedna z moich fotek po wlewie i cewnikowaniu. Pozdrawiam wszystkich miłośników tych zabaw:kiss:
DSC02423_2012-04-16.JPG
  • adach33
  • Fresh

Odp: cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #23

ile soli wlałeś w jajka ??? fajna fotka
P3188238_2012-04-16.jpg
  • Dr.M

Odp: cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #24

fajny widok a wlewy z soli w pecherzyk rowniez stosujesz poza wlewami do moszny oczywiscie daja rowniez mile doznania fanatykom cewnikowania
  • _Domina40_
  • Platinum
  • Punkty: 2864
  • Oklaski: -278
  • Medal Uznania Honor Medal
  • Fachowiec

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #25

niewolnikp :
Cieszę się razem z DR. M że ma tak bardzo dobrze wykfalifikowany personel który zna się na rzeczy. Fakt jest faktem że jeszcze nigdy nie doznałem cewnikowania ale myślę że w przyszłości chętnie skorzystam z takej formy podniecenia jeżeli oczywiście ty Pamelko TV wraz z Panią M się tym zajmiesz , bo odać swe ciało do tortur to tylko dla wykfalifikowanych Pań.

Dokładnie tak..

Cewnikowanie daje wiele doznań dla uległego/ uległej jeśli jest przeprowadzone poprawnie a Dominująca osoba posiada odpowiednia wiedze w tym zakresie .Mozna traktowac je jako torture ale i jako doznanie ktore maxymalizuje przyjemnosc ..
Dr.M jest specjalistką z potezna wyobraznia
Uwielbiam zabawe z cewniczkami szczegolnie foleja daja wiecej mozliwosci a podczas cewnikowania czy peretowania cewki jezeli Domina pozwoli na spust - doznania sie poteguja do tego stopnia ,ze mozna sie uzaleznic
  • _Domina40_
  • Platinum
  • Fachowiec

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #26

_Domina40_ :

Dokładnie tak..

Cewnikowanie daje wiele doznań dla uległego/ uległej jeśli jest przeprowadzone poprawnie a Dominująca osoba posiada odpowiednia wiedze w tym zakresie .Mozna traktowac je jako torture ale i jako doznanie ktore maxymalizuje przyjemnosc ..
Uwielbiam zabawe z cewniczkami szczegolnie foleja daja wiecej mozliwosci a podczas cewnikowania czy peretowania cewki jezeli Domina pozwoli na spust - doznania sie poteguja do tego stopnia ,ze mozna sie uzaleznic

wszystko pieknie i ładnie jak Domina wie co robi i ma doswiadczenie nabyte przy lekarzu czy pielęgniarce,
bo w przeciwnym razie brak higieny moze doprowadzić do stanów zapalnych, a nie do końca wlozenie cewnika i napełnienie cewnikowego pęcherzyka powietrzem w przewodzie cewki moczowej moze nawet doprowadzić do jego rozerwania , dlatego radzę się dobrze zastanowić w czyje rece się oddajemy. Najlepiej trafiać do Pań co mają renomę, dobrą opinię u uległych związaną z medical, gdzie higiena to podstawa
  • psiak13
  • Senior
  • Punkty: 163
  • Oklaski: -7

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #27

psiak13 :
_Domina40_ :

Dokładnie tak..

wszystko pieknie i ładnie jak Domina wie co robi i ma doswiadczenie nabyte przy lekarzu czy pielęgniarce,
bo w przeciwnym razie brak higieny moze doprowadzić do stanów zapalnych, a nie do końca wlozenie cewnika i napełnienie cewnikowego pęcherzyka powietrzem w przewodzie cewki moczowej moze nawet doprowadzić do jego rozerwania , dlatego radzę się dobrze zastanowić w czyje rece się oddajemy. Najlepiej trafiać do Pań co mają renomę, dobrą opinię u uległych związaną z medical, gdzie higiena to podstawa

psiak 13 ..
Zgadzam sie z roba w 100% !!
Higiena i zdrowie to powinna stanowic priorytet szczegolnie w zakresie Dominacji medical gdzie jest duza ingerencja w organizm jak i umiejetnosci - wiedza odnosnie anatomi kobiecej /meskiej jest wazna.
6lat temu mialam suke dyplomowana pielegniarke ktora sluzla mi ponad 3l.
Nie ukrywam iz dzieki jej umiejetnosciom podszlifowalam swoje i nadal poszerzam wiedze w tym zakresie i nadal bede:)
  • _Domina40_
  • Platinum
  • Fachowiec

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #28

_Domina40_ :
psiak13 :
_Domina40_ :

Dokładnie tak..

psiak 13 ..
Zgadzam sie z roba w 100% !!
Higiena i zdrowie to powinna stanowic priorytet szczegolnie w zakresie Dominacji medical gdzie jest duza ingerencja w organizm jak i umiejetnosci - wiedza odnosnie anatomi kobiecej /meskiej jest wazna.
6lat temu mialam suke dyplomowana pielegniarke ktora sluzla mi ponad 3l.
Nie ukrywam iz dzieki jej umiejetnosciom podszlifowalam swoje i nadal poszerzam wiedze w tym zakresie i nadal bede:)

tylko z higieną nie bardzo według co po niektórych opinii
  • psiak13
  • Senior
  • Punkty: 163
  • Oklaski: -7

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #29

Rzeczywiście higiena na PIERWSZYM miejscu!

Dawno temu na początku mojej przygody miałem przygodę z cewnikowaniem u doświadczonej Pani Dominy we Wrocławiu. Wtedy jeszcze nie do końca się na tym znałem, ale zaufałem jej i nie żałowałem. Dawno już tego żadna z Pań nie praktykowała na mnie, ale będę musiał poprosić
  • femdomslaver
  • Senior
  • Punkty: 388
  • Oklaski: -1
  • Autor

Odp: O:cewnikowanie 2 lata, 5 mies. temu #30

A co mozna wlac do pecherza przez cewnik?chodzi mi o to ze po wyproznieniu pecherza chciala bym go uzupelnic jakims plynem czy ktos mi pomorze(doradzi)co bezpiecznie wlac??
  • latexa
  • Fresh
  • Punkty: 33
  • Oklaski: 0

LATEXA
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.84 sekundy

Losowo wybrane anonse

noimage
mezatkabi
(Anonse Towarzyskie / Poszukuję Pary)
niedziela, 30 marca 2014
Master poszukuje uległej aby nauczyć swą kicie.
Master poszukuje uległej aby nauczyć swą kicie.
(Anonse BDSM / Osoba uległa)
niedziela, 25 maja 2014
noimage
Wirtualna Pani
(Anonse BDSM / Osoba uległa)
środa, 14 maja 2014
noimage
Adoracja stóp
( / Anonse BDSM)
poniedziałek, 24 marca 2014